KH 1995 yılında ambalaj sektörü ile başlayan mesleki yaşantım, 1998 yılında reprodüksiyon alanında servis büro elemanı ve reklam ajanslarında baskı öncesi hazırlık birimlerinde görev aldım. 2002 yılında yayıncılık ve basım ile ilgili firmalarda tasarım ve genel koordinasyon görevlerinde bulundum. 2003-2005 yıllarında dergi ve yayıncılık konularında faaliyet yürüten bir reklam ajansına ortak oldum. 2003-2005 yılından günümüze kadar tasarım ve basım sektöründe müşterilere tasarım ve basım hizmetleri vermekteyim.

Eğitmen

2002 yılında Master Teknik Eğitim Merkezinde masaüstü yayıncılık eğitimleri verdim. 12 yıl süren aktif eğitmenlik süresince 900’ü aşkın Grafik Operatörü adayları yetiştirdim. Bu süre içerisinde devlet ve özel üniversitelerde seminerler, ve workshoplara katıldım. Halen özel ve kamu kurumlarında masaüstü yayıncılık programları ve baskı öncesi eğitimleri vermeye devam ediyorum.

Grafik Tasarımcısı

Grafik tasarımın bir problem çözme yeteneği olduğunu düşünüyorum.

Bu problemi doğru analiz etmek, araştırmak ve doğru çözüm yolları bulmak, ve müşteri ile iletişimin hayati önemde olduğuna inanıyorum. Tasarımın da diğer disiplinlerde olduğu gibi kuralları ve yöntemleri var. Bu prensipler ışığında yapılan işleri doğru çözümlemek başarılı işlerin çıkmasının ön koşuludur. Ortaya çıkan işin başarılı olması sadece doğru renk, doğru font ve doğru düzenlenmiş grafik öğelerin dışında görselin tamamının doğru mesajı iletmesi bizi sonuca ulaştırır. Bu başarılı sonuç için de mutlaka müşteri ile kurulacak güven esaslı iletişimin olmazsa olmaz olduğuna düşünüyorum.

Grafik tasarımın çok geniş bir kullanım alanı var. Şu an ülkemizde çok mümkün olmasa da gelecek süreç içerisinde belli bir alanda-konuda uzmanlaşılması gerektiğine inanıyor ve bu yörüngede çalışmalarımı sürdürüyorum. Ağırlıklı olarak, kurumsal kimlik, dergi ve prestij katalog yapımı konusunda uzmanlaşmaya çalışıyorum.

İLETİŞİME GEÇİN